ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

« Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy Kilka słów o najbardziej znanych kredytach. »

Sposoby praktyczne na zwiększenie zdolności kredytowej.

2017
21
February

Od czego uzależnione jest przyznanie kredyt przez bank? Główny czynnik to oczywiście zdolność kredytowa. Na pewno jest to główny element w celu uzyskania kredytu. Aktualnie, gdzie wystąpiła zmiana regulujące przepisy kredyty hipoteczne jak i gotówkowe uzyskanie go może okazać się nieco trudniejsze. Istnieją jednak sposoby na to, aby zwiększyć własne szanse.

Czym tak naprawdę jest pojęcie ,,zdolność kredytowa”? W zasadzie chodzi tutaj o szansę spłaty zaciągniętego kredytu w terminie oraz wysokości oznaczonej w umowie. Skrót oznacza to, że bank przez ocenę zdolności kredytowej szacuję to na co klient może sobie pozwolić. Przy takiej ocenie bierze się pod uwagę m.in. dochody netto, a także różnego rodzaju wydatki. W teorii każdy bank, który będzie udzielać pożyczki może zastosować swój własny wzór, który będzie służyć do obliczenia zdolności kredytowej. Istnieją jednak uniwersalne rzeczy, które tak w zasadzie mogą pomóc w przypadku obliczeniu zdolności kredytowej. Bank dodatkowo będzie brać pod uwagę przede wszystkim, liczbę osób będących w gospodarstwie domowym, stan cywilny, historie kredytową, status zawodowy oraz wykształcenie, stałe dochody, wartość nieruchomości kredytowanej . W przypadku braku oferty promocyjnej, sprofilowanej to w dużej części przypadków małżeństwo ma większe szanse otrzymania kredytu w odniesieniu do osoby żyjącej samej. Sprawa jest oczywista, ponieważ dwie niewielkie pensje będą o wiele pewniejsze w odniesieniu do jakiejś jednej. Osoby będące zatrudnione w oparciu o umowę o prace, ze stałymi miesięcznymi dochodami w oczach banku mają bardziej stabilną sytuację zawodową w odniesieniu do takich podmiotów, które wykonują pracę w oparciu o umowy śmieciowe. To prawda, że świeżo upieczone małżeństwo ma zdecydowanie większe szanse na uzyskanie kredytu w porównaniu do osoby samotnej. Jednak nowożeńcy z dwójką dzieci w oczach banku nie będą wyglądać zbyt atrakcyjnie. Im więcej jest dzieci do utrzymania tym większe wydatki mogą się tutaj pojawiać. Czym jest historia kredytowa? Tak w zasadzie bank będzie sprawdzać czy podmiot we wcześniejszym czasie miał jakiś kredyt i w jaki sposób nastąpiło jego spłacenie. W przypadku problemów z jego spłatą wystąpić może odmowa uzyskania kredytu. W teorii im wyższe wykształcenie posiada osoba tym ma większe szanse na uzyskanie kredytu. Podobnie sprawa się ma co do statusu zawodowego. Osoba, która już parę lat prężnie prowadzi działalność gospodarczą wygląda bardziej atrakcyjnie w oczach banku. W odniesieniu do wartości kredytowanej nieruchomości. Ta sprawa dotyczy jedynie kredytów hipotecznych, ale i tak bank chętniej może udzielić kredytu na zakup istniejącego mieszkania aniżeli na budowę domu, który wraz z upływem czasu może się przedłużać.

Chcąc mieć większą szansę na uzyskanie kredytu zdecydowanie lepiej jest podać współkredytobiorce. W tym przypadku ta sprawa może dotyczyć jakiegoś członka rodziny lub rodzica.


0 Responses to Sposoby praktyczne na zwiększenie zdolności kredytowej.

Feed for this Entry

0 Comments

  • There are currently no comments.

Comments for this post are disabled.