ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

« Zamykanie i otwieranie konta firmowego. Lokata progresywna »

Racjonalne kredytowanie

2015
13
April

Pozyskanie kredytu nigdy nie należy do najprzyjemniejszych chwil. Człowiek poddaje się bowiem w instytucji finansowej profesjonalnej analizie, związanej z oceną źródeł dochodów, miejsca pracy, ogólnej sytuacji życiowej. Banki nie są instytucjami charytatywnymi i jeżeli nie spełniasz przedstawianych przez instytucję finansową warunków po prostu nie masz szans na zaspokojenie większych potrzeb konsumpcyjnych czy szerzej mówiąc majątkowych. Jak zatem racjonalnie podchodzić do pojęcia kredytowania i nie popełnić przy tym zbyt wielu błędów?

Racjonalizacja pozyskiwania kredytów gotówkowych

Zadbaj o rozpoznanie indywidualnych preferencji kredytowych. Niektórzy ludzie nie muszą zaciągać dużych kredytów hipotecznych, celowych, powiązanych z wieloletnimi formami spłaty. Wolą natomiast drobne kredyty gotówkowe zastępujące, np. w krytycznych sytuacjach oszczędności. Jeżeli jesteś w drugiej grupie zacznij współpracować z konkretną instytucją finansową. Wtedy zaczniesz budować w niej lojalność, a ostatecznie otrzymasz znacznie lepsze warunki podpisywania umowy. W kredytach oceniaj przede wszystkim rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Ustawa o kredycie konsumenckim nakazuje podawanie tej wartości, niezależnie od profilu funkcjonowania instytucji pożyczkowej (bank lub parabank). Ustal też plany awaryjne na wypadek wpadki w płynności gospodarstwa domowego. Staraj się zaciągać większe kredyty w okresie panowania niskich stóp procentowych w gospodarce. To absolutne podstawy do obniżenia kosztów. Buduj też pozytywną historię kredytową. Dzięki niej każdy doradca spojrzy na twoje interesy przychylniej. Racjonalne kredytowanie nie powinno przekroczyć mniej więcej pięćdziesięciu procent dochodów uzyskiwanych miesięcznie. Chodzi oczywiście o ratę miesięczną, jaką płacisz. Nie możesz pozwolić, aby koszty kredytowania uniemożliwiły ci spełnianie potrzeb podstawowych gospodarstwa domowego.

Na zakończenie

Rynek kredytowy jest dość skomplikowany. Ostrożność w czytaniu umów, porównywanie ofert to podstawowe elementy. Nie ryzykuj absolutnie współpracy z podejrzanymi instytucjami, ani nie kieruj się promocjami w bankach lub parabankach. Koniecznie naucz się odczytywać realną roczną stopę oprocentowania.


0 Responses to Racjonalne kredytowanie

Feed for this Entry

0 Comments

  • There are currently no comments.

Comments for this post are disabled.