ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

« Czym jest kredyt bankowy? Jak upewnić się, że pożyczka zostanie zatwierdzona? »

Na jakie potrzeby wydaje się kredyt gotówkowy?

2017
14
November

Popyt na kredyt gotówkowy pokazuje w dużym stopniu sytuację społeczeństwa, a także faktyczny stan gospodarki. Analiza wydatków kredytów gotówkowych w różnych grupach docelowych umożliwia stwierdzenie na jakim poziomie znajduje się krajowa ekonomia.

Sposób wydawania kredytu to istotny wskaźnik ekonomiczny

W krajach rozwiniętych kredyt gotówkowy wydaje się przede wszystkim na potrzeby wyższego rzędu, luksusowe. To głównie samochody, wycieczki zagraniczne w formacie all inclusive, zakupy asortymentu niezbędnego do uprawiania hobby. Bardzo rzadko natomiast w krajach rozwiniętych kredyt wykorzystuje się do codziennych zakupów. Można powiedzieć, że kredyt gotówkowy to papierek lakmusowy gospodarki. W Polsce natomiast krótkoterminowe kredyty, głównie chwilówki kredytobiorcy przeznaczają na leczenie, na remonty, na zakupy droższego sprzętu AGD i RTV. Duża część kredytobiorców wydaje kredyty gotówkowe na zaspokojenie bieżących potrzeb, w tym na żywność, czy opłatę rachunków. Dopiero od niedawna zmieniły się przepisy dotyczące ograniczenia kosztów pozaodsetkowych. Wcześniej kredyty krótkoterminowe charakteryzowały się niezwykle dużym ryzykiem, a jednak ludzie ciągle z nich korzystali. Decyzja o ograniczeniu kosztów pozaodsetkowych w umowach kredytowych zwiększyła zaufanie do wskazanych form zobowiązań i wpłynęła na ich dostępność w najbiedniejszych grupach społeczeństwa. Oczywiście dalej do uzyskania kredytu gotówkowego potrzebujesz pozytywnej zdolności kredytowej i stabilnych dochodów, ale te nie muszą być wcale duże.

Rynek kredytowy symbolizuje w dużym stopniu całą gospodarkę

Poprawa rynku kredytowego, zwiększenie dostępności do taniego pieniądza, usunięcie barier w zaufaniu do firm pożyczkowych i banków detalicznych to niezwykle istotne cele. Monitorowanie kredytobiorców i ich wydatków to jeden z ciekawszych wskaźników faktycznego rozwoju gospodarczego. Jeżeli społeczeństwo wydaje krótkoterminowe kredyty na rachunki i na jedzenie to sygnalizuje znaczące błędy systemowe, w tym nadmierne podatki dochodowe. W Polsce obowiązuje od lat niezwykle niska kwota wolna od podatku, a to wpływa negatywnie na sytuację najbiedniejszych. Co myślisz o sytuacji kredytobiorców na krajowym rynku?


0 Responses to Na jakie potrzeby wydaje się kredyt gotówkowy?

Feed for this Entry

0 Comments

  • There are currently no comments.

Comments for this post are disabled.