ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

« Pojęcie kredytu konsolidacyjnego. Jak odpowiednio zaciągnąć kredyt gotówkowy? »

Lokaty bankowe, a inwestowanie na rynku kapitałowym

2018
4
December

Czy powiązanie lokat bankowych z rynkiem kapitałowym posiada większy ekonomiczny sens, szczególnie z perspektywy inwestora indywidualnego. Czy zachowanie lokaty bankowej i konta w domu maklerskim przypadkiem się nie wyklucza? W artykule zobaczysz, że lokaty bankowe pozwalają mocno zabezpieczyć zyski z inwestycji, a jednocześnie dają sporą podstawę do przetrwania poważnych kryzysów ekonomicznych występujących cyklicznie na międzynarodowych rynkach.

Efektywne połączenie oszczędzania z inwestowaniem

Powiązanie lokat bankowych z instrumentami rynku kapitałowego to jedna z najlepszych strategii na budowanie długoterminowej niezależności ekonomicznej. Oczywiście trzeba się do wskazanej strategii odpowiednio przygotować, głównie przez wytypowanie banków detalicznych, promocji, rodzajów lokat bankowych, terminów obowiązywania depozytów oszczędnościowych, aby przesadnie nie ograniczyć płynności gospodarstwa domowego. Przyda się również analiza stóp procentowych. Inwestora indywidualnego powinny obchodzić przede wszystkim różnice pomiędzy stopami procentowymi, a aktualnym poziomem inflacji. Najlepszy czas na oszczędzanie to granica pomiędzy wzrostem stóp procentowych, a jeszcze utrzymującą się w miarę niską inflacją. Depozyty oszczędnościowe nabierają wtedy bardzo pozytywnych walorów, nawet dla inwestorów indywidualnych związanych mocno z rynkiem kapitałowym. Kolejna kwestia to założenie bezpłatnego rachunku w domu maklerskim. Dzięki temu uzyskujesz dostęp do rynku New Connect, to Catalyst związanego z obligacjami korporacyjnymi, czy obligacjami emitowanymi przez gminy, co zapewnia dość duży poziom bezpieczeństwa. Poza tym możesz inwestować w papiery wartościowe, a konkretnie w akcje spółek dywidendowych. Dywidenda wypłacana rok do roku, a do tego zyski z lokaty bankowej to całkiem pokaźne sumy.

Im większy kapitał, tym większe perspektywy zarobkowania na lokatach bankowych

Naturalnie im większy kapitał posiadasz, tym większe szanse na uzyskanie preferencyjnego oprocentowania. Przemyśl również uruchomienie lokaty progresywnej, w której zysk rośnie wraz z okresem utrzymywania depozytu oszczędnościowego. Co myślisz o połączeniu standardowych lokat bankowych z narzędziami rynku kapitałowego, który stopniowo wychodzi z ostatniego kryzysu finansowego?


0 Responses to Lokaty bankowe, a inwestowanie na rynku kapitałowym

Feed for this Entry

0 Comments

  • There are currently no comments.

Comments for this post are disabled.