ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

« Kredyt hipoteczny z rodzicami, czy to się opłaca? Zainteresowanie pożyczkami krótkoterminowymi – co je powoduje? »

Kredyty gotówkowe, czyli jak pożyczać odpowiedzialnie?

2021
8
February

Wielu z nas ma w życiu okazje, kiedy potrzebuje pożyczyć pieniądze. Mogą być to mniejsze albo większe kwoty – na przykład na nagłe wypadki, nieoczekiwane wydatki, sytuacje medyczne. Inne okoliczności to kredyty niezbędne ze względu na wydatki na studia, zresztą ta lista jest naprawdę długa. Być może zdajesz sobie już sprawę z pożyczek ze spłatą, która zdaje się nie mieć końca lub wiesz co nieco na temat kar za wcześniejszą spłatę, ale musisz wiedzieć, jak odpowiedzialnie pożyczać pieniądze, niż tylko unikać tych ukrytych pułapek. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w obliczu potrzeby pożyczenia pieniędzy z pomocą kredytu gotówkowego.

Wskazówka # 1. Pożyczaj tylko na prawdziwą potrzebę.

Nigdy nie bierz pożyczki, chyba że nie masz innego wyjścia, a potrzeba jest taka, którą należy natychmiast zaspokoić. Tropikalny urlop prawdopodobnie nie jest nagłym wypadkiem (choć może to być potrzeba!), natomiast wymiana skrzyni biegów w Twoim pojeździe prawdopodobnie jest realną i pilną potrzebą i jak najbardziej uzasadnioną do tego, by wziąć kredyt. Pamiętaj tylko, że spłacisz wszystko, co pożyczysz, a potem część, ze względu na odsetki od pożyczki.

Wskazówka #2 Zorientuj się, ile możesz pożyczyć i jaki jest Twój budżet

Poznaj swoje liczby. Zanim zapiszesz się na linii przerywanej, sprawdź swoją zdolność kredytową i zbadaj, do jakich stawek pożyczki kwalifikujesz się, aby uniknąć płacenia więcej niż powinieneś. Im lepsza ocena kredytowa, tym lepsze dostępne warunki pożyczki – to jasne i zrozumiałe. Dlatego koniecznie wszystko sprawdź i zobacz, jakie są możliwości różnych pakietów pożyczek. Warunki spłaty, oprocentowanie, kwoty pożyczek i opłaty – te wszystkie czynniki naprawdę mogą się bardzo różnić od jednego do drugiego kredytodawcy.

Wskazówka # 3. Pożycz tylko tyle, ile możesz spłacić.

Oprócz kwoty głównej i odsetek, pożyczone pieniądze mogą wiązać się z opłatami za pożyczkę. Jeśli nie spłacisz rat w terminie, saldo pożyczki może zostać obciążone karami. Z góry zaplanuj ten wydatek i zaplanuj swoje miesięczne płatności jako automatyczne przelewy bankowe na kilka dni przed ich terminem, aby uniknąć opóźnień i kar. Jeśli będziesz postępować zgodnie z planem spłaty, który przewiduje budżet na kwotę pożyczki oraz niewielką „swobodę”, powinieneś być w stanie dokonać płatności na czas i nadal pokrywać inne miesięczne wydatki bez jakiegokolwiek większego obciążania finansowego.

Wskazówka #4 Przeczytaj umowę

Może się to wydawać oczywiste, ale zdecydowanie trzeba dokładnie wiedzieć, co się podpisuje zanim podejmiesz jakiekolwiek zobowiązanie. Zapytaj o opłaty i kary, opłaty za rozpoczęcie działalności, stałe i zmienne stopy procentowe, opcje refinansowania i wszelkie inne pytania. Twój pożyczkodawca nie powinien mieć problemu z udzieleniem odpowiedzi na Twoje pytania i uspokojeniem Cię. Jeśli nie masz pewności co do szczegółów, poproś o wyjaśnienie i nie podpisuj umowy, dopóki nie będziesz mieć pewności, że rozumiesz warunki. Jeśli mimo wszystko zauważysz, że pożyczkodawca nie chce udzielić pełnej odpowiedzi, bądź odpowiada wymijająco – zastanów się raz jeszcze, czy ten kredyt gotówkowy to na pewno dobry pomysł.

Jeśli starasz się pożyczyć tylko to, na co jesteś w stanie spłacić, wykorzystaj pieniądze na nieprzewidziane nagłe lub rzeczywiste potrzeby, wybierz taki model pożyczki i warunki spłaty, gdzie rozumiesz wszystkie warunki pożyczki, masz określony budżet lub plan spłatę kredytu, na którą możesz realistycznie się zaangażować, jeśli podejdziesz do tego w ten sposób to znaczy, że jesteś w stanie zaciągać pożyczkę odpowiedzialnie.


0 Responses to Kredyty gotówkowe, czyli jak pożyczać odpowiedzialnie?

Feed for this Entry

0 Comments

  • There are currently no comments.

Comments for this post are disabled.