ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

« Lokaty bankowe – jak analizować dostępne oferty? Szybki wniosek kredytowy »

Kredyt samochodowy - o czym warto wiedzieć?

2020
11
March

Chcesz kupić samochód, ale nie masz pieniędzy? Opcji jest sporo. Możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy albo pożyczkę chwilówkę (choć nad tym rozwiązaniem warto się kilkukrotnie zastanowić). Możesz również pożyczyć pieniądze od znajomego. Ale po co, skoro istnieje idealna opcja dla każdego, kogo celem jest zakup pojazdu? Kredyty samochodowe, bo o nich mowa, to coraz bardziej popularna forma uzyskania pieniędzy. Zanim jednak podejmiemy się choćby rozważań na ten temat, warto nieco przybliżyć sobie to zagadnienie, aby uniknąć nieścisłości i niedomówień.

Nowy czy używany?

Na sam początek warto dokładnie rozważyć, czy chcemy dokonać zakupu samochodu używanego, czy też nowego, prosto z salonu. Kredyty samochodowe oferują możliwość zakupu dowolnej z tych opcji, ale trzeba się liczyć z tym, że oferty dotyczące obu rodzajów pojazdów mogą się nieco różnić. Oczywiste jest, że kwota, jaką musimy przeznaczyć na nabycie nowego samochodu, jest nieco wyższa. Wydawać by się jednak mogło, że banki nieco chętniej przystają na tę wersję. Jeśli chodzi o kredyty samochodowe na zakup auta używanego, tutaj kwota jest rzecz jasna niższa, ale za to dużo pokaźniej prezentują się koszty samego kredytu i jego odsetki. Jest to ciekawa, stosunkowo nieoczywista sprawa, z której nie każdy zdaje sobie sprawę. Biorąc pod uwagę kredyt na samochód, warto też zapoznać się z daną ofertą, a konkretniej z tym, jakiego rodzaju ubezpieczenia wchodzą w grę i jak wyglądają miesięczne koszty. Ważna jest tu nasza zdolność kredytowa. Banki najchętniej przyznają kredyty samochodowe osobom, których dochód pozwoli na sprawne uiszczanie określonych comiesięcznych sum. Najchętniej, kiedy rata kredytu nie przekracza połowy uzyskiwanego przychodu.

Zabezpieczenie kredytu?

Warto wiedzieć, że istnieją różne formy zabezpieczenia, jakimi zabezpiecza się kredyty samochodowe. Zapobiega to oszustwom i zaleganiu z płaceniem ze strony kredytobiorców. Pierwsza, bodaj najpopularniejsza możliwość, to przewłaszczenie pojazdu. Chodzi o to, że na czas uiszczania kolejnych comiesięcznych należności nasz nowo zakupiony pojazd jest własnością banku. Nie ma jednak obaw - oczywiście możemy z niego korzystać, ale na zasadach określonych w umowie. Ponadto, gdy tylko skończymy spłacać kredyt, samochód ląduje całkowicie w naszych rękach i możemy z nim zrobić, co tylko chcemy. Kolejną formą zabezpieczenia jest zastaw rejestrowy, którego dokonuje się w sądzie rejestrowym. Zasada jest, można by rzec, odwrotna w porównaniu do poprzedniej - gdy tylko kredytobiorca unika uiszczania należności, samochód natychmiast przechodzi w ręce banku, a kredytobiorca może rychle pożegnać się z marzeniami o własnym pojeździe. Ostatnia forma zabezpieczenia, choć najmniej popularna, również czasami występuje. Mowa tu o zastawieniu karty pojazdu w banku. Oznacza to dla nowego właściciela samochodu, że podczas spłacania rat kredytu nie jest w stanie nikomu sprzedać swojego nabytku.

Wiele ofert!

Warto wiedzieć, że w obecnych czasach rynek usług bankowych jest bardzo rozwinięty. Ze wszystkich stron dobiegają nas informacje o coraz to nowych ofertach najpopularniejszych banków. Dzięki tak dogodnej sytuacji i tak szerokim zasobie różnych możliwości możemy śmiało przebierać w możliwościach tak, by znaleźć taką, która odpowiada nam w miarę możliwości jak najbardziej. Ważny jest tutaj jednak rozsądek, a także roztropność. Nie powinniśmy podejmować tak ważnego zobowiązania finansowego pod wpływem impulsu, ponieważ może skończyć się to bardzo niekomfortowo zarówno dla nas, jak i naszego budżetu. Warto zatem uważać.


0 Responses to Kredyt samochodowy - o czym warto wiedzieć?

Feed for this Entry

0 Comments

  • There are currently no comments.

Comments for this post are disabled.