ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

Kredyty gotówkowe, czyli jak pożyczać odpowiedzialnie? »

Kredyt hipoteczny z rodzicami, czy to się opłaca?

2021
1
April

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie, jakiego banki nie chcą udzielać osobom, które ich zdaniem mają zbyt niską zdolność kredytową. Jest jednak kilka zabiegów, które możemy zrobić, aby podnieść swoją atrakcyjność w oczach banku. Jednym z nich jest wzięcie kredytu hipotecznego wspólnie z rodzicami. Jak to zrobić i czy taki zabieg się opłaca?

Kredyt hipoteczny jak go dostać?

Banki są bardzo ostrożne w przyznawaniu kredytów hipotecznych dzieje się tak, ze względu na długość jego trwania i wartość. Takie zobowiązanie średnio zaciągamy na kilkadziesiąt lat, więc jest to długoterminowa pożyczka z dużym ryzykiem. Dlatego w pierwszej kolejności bank żąda spłaty wszystkich odsetek, dopiero rozpoczynamy spłatę kredytu. Dodatkowo bank sprawdza wiele rzeczy, zanim otrzymamy kredyt. W pierwszej kolejności interesuje go nasza zdolność kredytowa i status w Biurze Informacji Kredytowej, jeśli widniejemy tam, jako niepewny płatnik trudno będzie nam otrzymać kredyt.

Kredyt hipoteczny a nasza zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to jestem z najważniejszych składowych w czasie rozpatrywania naszego wniosku, składa się z wielu czynników, które bank dokładnie weryfikuje. W jej skład wchodzą miesięczne wpływy na konto, status rodzinny, wykształcenie, rodzaj zatrudnienia, czy ilość osób tworzących gospodarstwo domowe. To od banków zależy, co biorą pod uwagę, jednak najczęściej są to podobne wytyczne. Dobra wiadomość jest taka, że można pracować i umiejętnie zwiększać swoją zdolność kredytową.

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny z rodzicami?

Często jest tak, że kredyt hipoteczny współdzielony z innymi podmiotami robi się po to, aby zwiększyć atrakcyjność kredytobiorcy. Jeśli mamy otrzymać kredyt wraz z rodzicami, a bez nich nie mamy takiej szansy, to oczywiście warto. Jednak jest to duże zobowiązanie i wymaga ogromnego zaufania, jednak nie sądzimy, aby rodzice okazali się osobami niegodnymi zaufania. Jednak, jeśli interesuje nas kredyt współdzielony, to warto odpowiednio dobrać kredytobiorcę, aby nie okazało się, że później na skutek zmiany sytuacji stracimy mieszkanie.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to poważna sprawa, dlatego warto poprosić osobę doświadczoną o pomoc, abyśmy nie padli ofiarą niedoczytania umowy. Często oferty promocyjne oferowane przez bank po dokładnym przestudiowaniu nie są takie okazyjne, jak początkowo sądziliśmy. Często bank wraz z kredytem hipotecznym proponuje nam odpłatnie inne produkty bankowe takiej jak karta kredytowa, czy prowadzenie konta osobistego. Warto to dokładnie prześledzić. Dlatego skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego, który zna się na wszystkich kruczkach bankowych, będzie nieocenioną pomocą. Dodatkowo dla osób, które nie znają się na bankowości i ekonomii, powstał ranking kredytów hipotecznych, gdzie możemy porównywać najciekawsze oferty. Jest to niezwykle przydatne.


0 Responses to Kredyt hipoteczny z rodzicami, czy to się opłaca?

Feed for this Entry

0 Comments

  • There are currently no comments.

Comments for this post are disabled.