ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

« Wybór lokaty bankowej – na co zwracać uwagę? Kto może otrzymać chwilówkę? »

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe na wakacjach?

2019
26
July

Zaczyna się sezon urlopowy! Latem wszyscy lubimy się zrelaksować podczas podróży z naszymi rodzinami i przyjaciółmi. Podczas odprężania nie bądź zbyt nieostrożny w kwestii ochrony swojej tożsamości i zarządzania finansami, sprawdź porady dotyczące bezpieczeństwa dostępne na PortalBankowy.info.

Podróżujący w nieznanych miejscach często są celem złodziei kieszonkowych, agresorów i złodziei tożsamości. Dlatego ważne jest, aby nie dać się zwieść. Aby chronić siebie i swoją rodzinę, rozważ te zalecenia podczas wakacji.

Ustal budżet

Zanim wyjdziesz na wakacje, stwórz realistyczny budżet. Zadaj sobie kilka pytań dotyczących nadchodzących wydatków. Czy będziesz prowadził czy latał? Czy mieszkasz u znajomych, czy będziesz musiał zapłacić za hotel? Ile przeznaczysz na wydatki związane z rozrywką? Pamiętaj, że kiedy twoje wakacje się skończą, rzeczywistość się pojawi i twoje codzienne rachunki będą wpatrywać się w ciebie nieubłaganie...

Podróżuj bez zbędnego bagażu

Noś tylko karty kredytowe, których będziesz potrzebować, a resztę zostaw w domu. Co ważniejsze, zostaw swoją książeczkę czekową w domu, ponieważ karty kredytowe są powszechnie akceptowane. Przeszukuj portfel i pamiętaj, aby usunąć z niego wszystkie karty zawierające poufne informacje. Dobrym pomysłem jest spakowanie karty debetowej w celu wypłaty z wiarygodnego bankomatu.

Unikaj pomijania płatności

Upewnij się, że wszystkie twoje rachunki są opłacane, gdy jesteś daleko. Nie ma nic gorszego niż powrót z niesamowitych wakacji i odkrycie zawiadomienia o wyłączeniu z firmy użyteczności publicznej, ponieważ zapomniałeś zapłacić rachunek. Po prostu planując z wyprzedzeniem i ustanawiając automatyczne płatności za pośrednictwem unii kredytowej.

Powstrzymaj się od mediów społecznościowych

Oprzyj się pokusie opublikowania wszystkich swoich planów i zdjęć na Facebooku i Instagramie. Możesz udzielać lokalnym złodziejom pozwolenia na włamanie do domu lub firmy. Zamieść swoje zdjęcia po powrocie do domu.

Chroń swoją pocztę, gdy jesteś daleko

Upewnij się, że Twoja poczta została zawieszona, gdy nie ma Cię w domu. Nie chcesz, aby złodzieje tożsamości kradli pocztę ze skrzynki pocztowej i uzyskiwali dostęp do poufnych informacji, takich jak wyciągi z kart kredytowych, czeki itp.

Chroń swoją gotówkę

Miej ze sobą tylko tyle gotówki, ile możesz stracić dla potencjalnego złodzieja. Nie noś wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Włóż trochę do kieszeni, trochę do sakiewki na pieniądze, a może nawet do skarpety?

Zawieś subskrypcje

Nic nie krzyczy bardziej, że jesteśmy na wakacjach niż kupa nieodebranych gazet na podjeździe. Jeśli nie możesz zawiesić subskrypcji, poproś sąsiada, aby je odebrał, gdy jesteś poza domem. Przecież nie chcesz, żeby złodzieje zrozumieli, że nie ma cię w domu.

Ustaw alarmy bezpieczeństwa

To świetny pomysł, aby skonfigurować alerty na wszystkie karty kredytowe i wyciągi bankowe. Otrzymasz wiadomość tekstową lub e-mail za każdym razem, gdy karta kredytowa zostanie użyta, chroniąc Cię przed nieuprawnionym użyciem.


0 Responses to Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe na wakacjach?

Feed for this Entry

0 Comments

  • There are currently no comments.

Comments for this post are disabled.