ŁatwaKasa.eu

Jak łatwo i szybko zarobić

Czy można zwrócić kredyt bez odsetek?

Czy kredyty gotówkowe można zwrócić? Czasami zdarza się, że zaciągamy kredyty pochopnie. Widzimy coś ciekawego w sklepie, idziemy do banku i bierzemy kredyt. Pieniądze mamy już w ręki i jeśli nie to, to coś innego. Zwykle tak to wygląda. Jeśli już mamy przy sobie gotówkę chcemy ją wydać. Nie ważne na co, zawsze znajdzie się coś co chcieliśmy od dawna mieć, albo gdzieś pojechać. Kredyt pozwoli nam bez jakiegokolwiek stresu spełnić jedną ze swoich zachcianek. Okazuje się jednak, że takowe postępowanie wcale nie wpływa dobrze na funkcjonowanie człowieka. Kredytowanie może nas jednak zapędzić w finansowy kozi róg. Wystarczy jedna niezbyt przemyślana decyzja i będziemy odczuwać konsekwencje przez bardzo długi czas. Jednak kredytowanie bez odsetek nie jest możliwe. Bank powinien zarabiać na naszym kredytowaniu. Możemy jednak skorzystać z niskiego oprocentowania.

Kredytowanie a karty kredytowe.

Dostępne kredyty gotówkowe bez odsetek to jedynie karty kredytowe, które w pewnym sensie są kredytami jak najbardziej. Warto jednak zakupić swoją uwagę na normalnych kredytach bankowych, które nie pozwolą nam na kredytowanie z oprocentowaniem równym zeru. Jak zostało napisane wcześniej, bank musi zarabiać na naszych oszczędnościach, kontach oraz kredytach. Niezależnie od tego ile dokładnie od banku pożyczamy, będziemy musieli ponieść koszta oprocentowania. Obecnie najniższe dostępne oprocentowanie wynosi około siedmiu procent. Średnie oprocentowanie to zdecydowanie więcej, bo aż czternaście do szesnastu procent. Bardzo rzadko bank rezygnuje z oprocentowania. Zdarza się to w specjalnych okolicznościach. Z kolei karta kredytowa pozwala nam na spłatę kredytu bez odsetek w ciągu od jednego do trzech miesięcy. Jeśli rozłożymy nasz debet na dłuższy okres, oprocentowanie będzie zgodne z tym podanym przez bank.

Działanie takie jak zwrócenie kredytu gotówkowego nie jest skomplikowane. Musimy tylko dokładnie zapoznać się z umową kredytową – w banku możemy dokładnie zapytać o to, w jakim czasie możemy nasz kredyt zwrócić. Ważne jest tutaj przede wszystkim czas i oczywiście oddajemy całą pożyczoną kwotę bez naliczonych odsetek. Każdy bank musi dać swoim klientom szansę na wycofanie się z umowy. Najlepiej od razu w czasie podpisywania umowy zapytać o tego rodzaju odstąpienia od kredytu. Pamiętajmy też, że nie musimy wydawać pożyczonych pieniędzy. Mniejsza ilość kredytów na naszym koncie pozwoli nam w przyszłości na większe kwoty kredytowe oraz szybsze uzyskanie kredytu.